Страница 1 от 1

Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011, 14:44
от tatiana.stefanova
Линк към старата тема: Нов конкурс за младши магистрати !!! http://lex.bg/forum/viewtopic.php?f=10&t=39608

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2011, 21:39
от dimitar-rdr
Докоркото разбирам най-рано конкурс за младши магистрати се очаква след 01.01.2012г., доста време си е.

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 15:38
от legallapsus
Колеги, поправете ме ако греша, но мисля, че новите промени - специално тези касаещи обявяването (януари) и провеждането (април) влизат в сила от 1.1.2012 г.


Из ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА СЪДЕБНАТА ВЛАСТ (ДВ, БР. 64 ОТ 2007 Г.)
В сила от 19.04.2011 г.
§ 8. В чл. 176 се правят следните изменения:

1. Алинея 2 се изменя така:

"(2) Конкурсът по ал. 1, т. 1 се провежда веднъж годишно, като се обявява през месец януари и се провежда през месец април на съответната година."

2. В ал. 3 думите "два пъти" се заменят с "най-малко веднъж".


За съжаление във въпросния цитиран параграф липсва важното уточнение (В сила от 01.01.2012 г.).Това означава, че това изменение влиза в сила от 19.04.2011 и на практика конкурс ще има догодина.

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 17:47
от nicki_iliev
Колеги, това което бях написал не беше измислица, към момента на моя отговор, проектозаконът, качен в сайта на НС в "Преходни и заключителни разпоредби" включваше и параграф 8 (този, който ни касае пряко) сред изключенията, които влизат в сила на 1.1.2012 г., но днес гледам в ДВ, че е махнат §8, другите остават. За съжаление е предвидено: § 22. (1) Насрочените до влизането в сила на този закон конкурси за младши съдии и младши прокурори и за първоначално назначаване в органите на съдебната власт се довършват по досегашния ред.", но най-вероятно умишлено, такива няма.


ПС: дори сега видях отново...внесен проект от 09/02/2011, включващ параграф 8...още го има на страницата на НС.

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 04 Юни 2011, 22:50
от neverbackdown__
Здравейте! Прочетох ЗСВ и за конкурсите за младши магистрати и бих искал да попитам дали това което пише там е всичко което пише за кандидатстване за магистратск длъжност или има наредби или подзаконови актове които доуточняват? А по - точно конкретния ми въпрос е относно кои са за момента балообразуващите оценки освен изпита писмени и устния там? Влизат ли семестриалните оценки от годините или само държавните ако съвпадат баловете както пише и в закона. Аз съм студент и си вземам всички изпити и имам колеги които например влачат но имат по хубави оценки от мен на изпитите пълнеж защото на доста от изпитите които са писмени поради краснописа и системата на кубчибки имам слаби оценки и се надявам искрено да се вземат само държавните изпити защото. И има ли въобще някакви изисквания от страна на семстриален успех защото моят си е нисък в порядъка на 4, 7 -8 -9 е Благодаря предварително за отговорите!

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2011, 08:54
от valeri756
На конкурса за младши магистрати се взема сбора от оценките от писмен и устен изпит. При равен бал с друг кандидат се вземат държавните. При евентуално нов равен резултат след взети държавни се вземат семестриални. Добре е щом още си студент да почетеш повече и да не разчиташ само на държавни. Желая ти успешно завършване, като начало :D, а след това и късмет на конкурса за младши магистрати :D

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2011, 21:58
от neverbackdown__
Аз си уча пич ама както обясних системата на купчинки и оценки на някои изпити ме цака заради краснописа... Иначе си прав трябва да изкарам по високи оценки, може да е смешно че се интересувам от сега но ме вълнува доста хмм а иначе това дето го каза при равен и на държавните се вземат семестриалните ... не го пише в закона за съдебната власт и ето че е имало смисъл да питам все пак и че влияят и семстриалните изпити а можеш ли да ми кажеш къде точно го пише това или е обичай в практиката :Д ии ако може да ми кажеш семстриалните как се вземат като общ сбор от всички оценки или всеки семестър се смята отделно и после се сумират и се дели пак ...

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2011, 15:21
от genius75
Само за сведение - ама много се забавлявам като ви чета :))))
Сори за спама
П.П. умрях от смях, бил студент и учел на кубчинки - хехеххеех
Това да не е някой нов израз, дето не го знам кво значи

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 22:27
от interboyy
едно птиченце ми каза, че до края на годината щяло да има конкурс и за младши след като мине конкурса за повишаване в длъжност....някои нещо подобно да е чул?

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 09:39
от boyan27
А това птиченце къде гнезди - в ВСС или някъде другаде, за да преценим дали е достоверна информацията?

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 16:22
от interboyy
в една окръжна прокуратура :))аз ако съм сигурен няма да питам дали някои е чул нещо

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011, 10:49
от chadel
Системата на купчинки, колегата имаше предвид, че преподавателите не ти четат работата въобще, а хвърлят единия лист вляво, другия вдясно. Това са само спекулации и нищо доказано няма, а е любимо оправдание на студентите, които винаги търсят вината другаде, а не у себе си. И не ми казвайте, че двама, седящи един до друг и преписвали пък с различни оценки. Не може да го е преписал дословно. И начина на изразяване също има значение, та дори и правописът.

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2011, 20:20
от velcheva
Писмени изпити?! Това пък какво е?

Re: Конкурс за младши магистрати - тема 2

МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2011, 01:53
от fair_play
chadel написа:Системата на купчинки, колегата имаше предвид, че преподавателите не ти четат работата въобще, а хвърлят единия лист вляво, другия вдясно. Това са само спекулации и нищо доказано няма, а е любимо оправдание на студентите, които винаги търсят вината другаде, а не у себе си. И не ми казвайте, че двама, седящи един до друг и преписвали пък с различни оценки. Не може да го е преписал дословно. И начина на изразяване също има значение, та дори и правописът.


Вярно е, че студентите често се оправдават по този начин, но какво ще кажете за конкретен случай на писмен изпит под формата на тест, при който двама седят един до друг и популват еднакви отговори и получават различни оценки??? Явно преподавателят не е ползвал шаблон, а ги е делил на купчинки.