Страница 1 от 1

Застрахователни дружества и нотариални актове

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 18:04
от trifonova_g
Здравейте,
Реших да се обърна към този форум за помощ, тъй като никъде другаде не можах да намеря информация по темата, която ме интересува. Нямам юридическо образование, и поради тази причина може да ви се стори, че задавам глупави въпроси.
Моят казус е следният: имам сключена застраховка за домашно имущество. При настъпване на застрахователно събитие застрахователното дружество изисква от мен чрез уведомително писмо по щета копие от документ за собственост на застрахованото жилище, в моя случай - нотариален акт.
Въпросите ми са няколко:
1. На какво законово основание се изисква ксерокопие от документ за собственост?
2. По какъв начин могат да бъдат защитени личните данни на собствениците на застрахования имот, както и данните за самия имот, фигуриращи в този документ?
3. Как стоят нещата със съхранението и унищожаването на тези ксерокопия?
4. Имам ли основание да се притеснявам от евентуална имотна измама в следствие на изтекла информация, и какви са механизмите за предпазване от евентуална такава?

Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят!

Re: Застрахователни дружества и нотариални актове

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 18:44
от trifonova_g
poli_g написа:
trifonova_g написа:4. Имам ли основание да се притеснявам от евентуална имотна измама в следствие на изтекла информация, и какви са механизмите за предпазване от евентуална такава? Може да се притеснявате от всичко в този свят( хора се давят и с половин чаша вода, но не спират да пият). Няма начин да се предпазите, но ми се струва доста параноично да развивате мисли в тази насока.



....параноично, защото....??????

Re: Застрахователни дружества и нотариални актове

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2012, 19:51
от trifonova_g
poli_g написа:Защото с фотокопие от акт за собственост сделка не може да се изповяда. Да не споменавам, че копие от същия акт може да вземе почти всеки гражданин от АВ срещу заплащане. Регистърът е публичен с цялата натовареност на тази дума. Дори да се случи нещо нередно с имота- законодателят е предвидил правна възможност, не една, ситуацията да се поправи.


Да, това исках да знам, благодаря.