начало

Без номинации за шеф на ВАС в първото заседание на ВСС след старта на процедурата Без номинации за шеф на ВАС в първото заседание на ВСС след старта на процедурата

договор за покупка-продажба на имот

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот askat » 14 Фев 2005, 22:07

Здравейте на всички.
Имам една молба можели някои да ми прати договор за покупка-продажба на имот.Аз намирам само Предварителен договор за покупка-продажба на имот.Искам да закупя имот.Много ще сам Ви задължен.може да ми пратите образец на ел.ми поща askat@mail.bg
askat
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот запис » 14 Фев 2005, 22:30

Имот се купува чрез нотариален актл Нотариалният акт го изготвят адвокати или нотариуси. Не може да се купува с обикновен договор.
запис
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот askat » 14 Фев 2005, 22:46

Благодаря за отговора
Искам да добавя става въпрос за част и имот който съм застроил със сграда от собствениците нямам проблеми за сграда и искам за закупя имота и да го предам към УПИ.Търся вариантни от които да избера най-добрия с по малко разход и обикаляне по общината.Единия от вариантите е ако собствениците ми подарят имота и аз да поискам от кмета поправка на кадастралния план (тъй като в момента не отговоря на имотните граници) като с това да включи в границата на УПИ-то и новия придобит имот.Ако имате вие някакви варианти ще се радвам да ги споделите.
askat
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот галина » 15 Фев 2005, 21:24

Браво на теб! Искал най-доброто,с най-малко! Това не става с бланки! Обърни се към адвокат и нека всички се научат,че за това се плаща .А пък като не щеш,проблема си е твой
галина
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот shveda » 15 Фев 2005, 21:59

Наистина за покупко-продажба на недвижим имот се съставя нотариален акт, като проекта за него се изготвя от адвокат или нотариус и сделката се изповядва пред нотариус. Писането на нот. акт е отговорно и понякога доста сложно, не става по образец, защото трябва да се съобразят много факти, за които Ви трябват юридически знания. Мой съвет към клиентите: по - добре се обърнете към адвокат за Ваша сигурност. Не ходете направо при нотариус, ще Ви излезе на една и съща цена, но ще си спестите много евентуални неприятности за в бъдеще.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот askat » 17 Фев 2005, 19:22

Искам да благодаря на Галина, че ме удостои с внимание.
Галина не си мисли,че всички който са завършили право и са вписани в адвокатска колегия са добри юристи.В нашия град от 10 юристи само 2 са на ниво единия от тях е нотариус. :-)) От написаното виждам,че не си разбрала, допълнението което добавих.Става въпрос за преобразуване от земеделска земя в УПИ което е свързано с много трудности.1. Закупуване на въпросния имот.2.Снабдяване с скица-проект за присъединяването на имота (приблизителна цена:650 лв.)3.Констативен протокол съставен от главния архитект на общината и заплащане на въпросната сграда( към 150 лв.) на практика трябва да изкарвам документи за новострояща сграда която е построена през 1982 г. което е пропиляване на излишно време по опашки.
Затова исках да се консултирам по предложението което направих там изгубеното време се свежда до минимум и таксите също.Законодателят ми дава ми дава тази възможност защо да не се възползвам.
askat
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот askat » 17 Фев 2005, 20:03

ето и за другите по млади колеги : но рамките на НА не излизат
Нотариална такса по ЗНот.Удостоверяван материален интерес:....................................................................Пропорционална такса........................ лв.Обикновена такса:................................ лв. Допълнителна такса:........................... лв. Всичко:.................................................. лв. Сметка №.................... от ...................... г.Кв. №........................ от .......................... г Вписване по ЗС/ПВ Служба по вписваниятаВх.рег. №................. от ..........................г.Акт №....... том........ дело №............../04 г.Партидна книга: том....... стр ....................Такса за вписване по ЗДТ:................... лв.Кв. №..................... от .............................г.СЪДИЯ ПО ВПИСВАНИЯТА:....................................................................

НОТАРИАЛЕН АКТ
за покупко-продажба на недвижим имот

№ ................... том .............. рег.№ ....................... дело № ......................... от 2004 год.
Днес на ............. /трети май хиляда ............................/ година, пред мен .............................. - Нотариус в района на РС-гр....., вписана под №...9 в регистъра на Нотариалната камара, в канцеларията ми в нотариалната ми кантора в гр........се явиха лицата: 1/ ТОДОРА ................................. от с.................... област, с ЕГН............., с л.п.с.Л№ 00000000000г., изд. от МВР-гр.Русе - продавач и 2/ ЮЛИЯ ......................... от гр....., с ЕГН 00000000000, с л.п.с.Л№ 0000000/2005г., изд. от І РУ на МВР - гр.. - купувачка и след като се уверих в тяхната самоличност и дееспособност, същите ми заявиха,че сключват следния договор:************************************************** 1/ ТОДОРА СТОЯНОВА КОЙЧЕВА от с.......... област продава на внучката си ЮЛИЯ СТЕФАНОВА ЙОРДАНОВА от гр........ следния свой собствен недвижим имот, а именно :ДВОРНО МЯСТО, находящо се в с............... област, представляващо парцел VІІІ - 427 /римско осем за четиристотин двадесет и седем арабско/ в квартал 33 /тридесет и трети/ по регулационния план на селото, неурегулиран от 1460 кв.м./хиляда четиристотин и шестдесет квадратни метра/, заедно с построените в това дворно място ЖИЛИЩНА СГРАДА,СТОПАНСКА СГРАДА и всички подобрения, при съседи за дворно място: Слави Колев , улица и Георги Момчилов за сумата .. 000 /седем м.../ лева,която сума продавачката заяви, че е получила от купувачката - напълно и в брой, като продавачката си запазва пожизнено правото на ползване върху гореописания недвижим имот.************************************************************ 2/ЮЛИЯ СТЕФАНОВА ЙОРДАНОВА заяви, че е съгласна и купува собствеността на недвижимия имот, описан в точка първа от този нотариален акт и при условията на същата точка.***************************************************Данъчната му оценка, съгласно удостоверение №000000/25.03.1999г. на ТУДА,ТДС “Здравец”-...... е . 600 /….. седемдесет и шест хиляди и шестстотин/лева.***************************************************************************След като се уверих в самоличността и дееспособността на страните,че продавачката е собственица на продаваемия имот и че са спазени особените изисквания на закона,съставих в канцеларията си в гр.Русе този нотариален акт.********************************************************************************************Актът се прочете на страните и след одобрението му се подписа от тях и от мен, Нотариуса.**************************************************************************Актът се състави в шест еднообразни екземпляра.****************************При съставяне на акта се представиха следните документи, удостоверяващи правото на собственост и изпълнението на особените изисквания на закона: *********************************************************************1/.Нотариален акт за покупко-продажба №114 ,т.І, н.д. 168/ 1953г парт.кн.т.190,стр.142 на............................................. нотариус.2./Договор за доброволна делба, заверен от ,………………………. нотариус, рег.г., вх.рег.№1248, от 11.04.1990г.,№145, т.І, п.кн.401, 254.3/Скица №00000000г., заверена за 1999г. в км. с…………………….. област. 4/Удостоверение №00000000000г., изд. от Община-Русе за пазарна оценка на имота.5/Удостоверение №000000/25.03..2005г. на ТУДА,ТДС “Здравец” за данъчна оценка. 6/Декларации от страните за семейно и имотно състояние, гражданство, цена на сделката, липса на задължения към държавата и по чл.226 от ДПК.7/Квитанции за внесени такси -местен данък, за вписване и нотариална такса.************************************************************ ПРОДАВАЧКА:...................... КУПУВАЧКА:......................... НОТАРИУС:
askat
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот dyody » 18 Фев 2005, 11:09

Ако отидеш направо при нотариуса и той ти изготви проекта за нотариален акт, и сделката се осъществи до един месец, не плащаш отделно за изтовянето на проекта за нотариален акт и си спестяваш плащането за изготвянето на проекта от друго лице - адвокат, лице от агенциа по правно-административни услуги и др. На мене ми излезе 100 лв. по-евтино получаването на НА, след като възложих изготвянето на проекта директно на нотариуса. Пък и всеки нотариус си има различни изисквания за съдържанието и оформянето на НА.
dyody
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот Az i to от провинцията » 18 Фев 2005, 11:58

Аз, ще изпратиш ли шоколадчета на децата ми?

Мога да дам и б. сметка..запис написа:

> Имот се купува чрез нотариален актл Нотариалният акт го
> изготвят адвокати или нотариуси. Не може да се купува с
> обикновен договор.
Az i to от провинцията
 

Законодателна възможност

Мнениеот Az i to от провинцията » 18 Фев 2005, 12:08

Понякога съм заядлив.
Особено, когате ме заблуди клиент или ми се прави на хитрец.
А, вчера ми се случи отново..
Та, законодателната възможност, зза която спомена колежката Г. и някои други е -
НАРЕДБА No1 на ВАС, чл.5

(1) Адвокатите могат да оказват безплатна помощ на:
1. материално затруднени лица;
2. лица, които имат право на издръжка;
3. близки и роднини, както и на юристи
---------------------------------------------------------------------------

Това ми се набива на очи..
Az i to от провинцията
 


Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот 8178 » 18 Фев 2005, 13:08

ако направим една кратка рецензия на така представения ни нотариален акт, ще стигнем до удивителни изводи за неговия писач.
1. Писачът на акта има силен афинитет към женския пол в българския език - "КУПУВАЧКА", "ПРОДАВАЧКА";
2. Изложението в точка 1 определено навежда на мисълта, че липсват елементарни познания за устройствения ни закон, наречен ЗУТ - "парцел VIII-427", "неурегулиран от 1460 кв. м.", а какво да коментирам за стражите на имота Слави Колев и Георги Момчилов;
3. Неактуални са знанията на писача и по отношение на структурата на данъчната администрация - "ТУДА, ТДС "Здравец"";
4. А каква е тази декларация за цена на сделката за мен е истинска мистерия.
8178
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот askat » 18 Фев 2005, 13:41

Този нотариален акт го свалих от един сайт за образец тъй като никои тук във форума независимо от заглавието “ВЗАИМОПОМОЩ” не желае да си направи труда да разнищим темата защото няма да получи материална облага.Възможно е да има пропуск и недостатъци, но поне имам някаква основа.Особено искам да благодаря на dyody който своя личен опит сподели не сам с мен, но с всички които имат сходен проблем.
А сега нещо за форума всеки вижда,че тук пишат само студенти по право и юристи които текущо прохождат в професията.Защото аз не мога за разбера как един практикуващ юрист на може да знае такива елементарни неща ( имам предвид не само моята тема и всички теми зададени от юристи) въпроси и знания които се учат в университета.
askat
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот protekta » 18 Фев 2005, 14:11

Щом считате, че "всеки вижда,че тук пишат само студенти по право и юристи които текущо прохождат в професията" /независимо от това как сте си направили този извод, и доколко той е верен/, какво точно търсите във форума?!
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот askat » 18 Фев 2005, 14:22

Търся хора който са имали сходен проблем като моя да споделят своя опит
askat
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот protekta » 18 Фев 2005, 14:33

Само че форумът е за юристи!!!
И, вероятно, начинът, по който търсите помощ, не допада на хората, които биха могли да Ви помогнат /АКО ЖЕЛАЯТ/. На мене също не ми допадна.
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот askat » 18 Фев 2005, 14:46

LEX.BG е правен портал, но форума никъде не пише, че е само за юристи от самото наименование ВЗАИМОПОМОЩ говори, че всеки може да сподели проблемите си независимо дали е Юрист или не.ФОРУМА няма ограничения и претенции относно професията :))
askat
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот protekta » 18 Фев 2005, 14:52

Тогава, моля, не правете произволни коментари за юристите, които не са пожелали да Ви отговорят.
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот askat » 18 Фев 2005, 14:56

Форума за юристи е няколко реда под ВЗАИМОПОМОЩ,но както виждам ТА ТОЙ Е ПОЧТИ ПРАЗЕН(ЗАЩО ЛИ?):)))
askat
 

Re: договор за покупка-продажба на имот

Мнениеот protekta » 18 Фев 2005, 15:03

Явно въобще не сте наясно. Това са последните дискутирани теми. Кликнете върху "ВЗАИМОПОМОЩ" и ще разберете за какво Ви говоря. Ако имате елементарни компютърни умения, чрез "по-стари съобщения" можете да стигнете доста назад във времето.
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Следваща

Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron