начало

Без номинации за шеф на ВАС в първото заседание на ВСС след старта на процедурата Без номинации за шеф на ВАС в първото заседание на ВСС след старта на процедурата

Уж си купих кола а не е моя

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот Мария » 23 Мар 2004, 20:33

Купих си кола като стария собственик ми направи пълномощно с което мога и да я
продам ,заверихме нотариално и декларация в която декларира че е разведен .
Миналата седмица продадох колата днеска отидохме да я прехвърляме в КАТ и се оказа че е женен и съответно не мога да я прехвърля.Ходих до тях казаха ми че е извън страната и нямят връзка с него а аз сега какво да правя?Благодаря ви предварително
Мария
 

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот donna2 » 23 Мар 2004, 20:50

чакай сега ти си я продал с писмен договор с нот. заверка на подписа и не си знаел ,че е е бил женен в тоя момент в такъв случай всичко е в ред ,какво общо има КАТ ,той трябва да издаде нов талон на новия собственик

чл.22 ал.4 от Семейния кодекс
(4) Разпореждане с обща движима вещ чрез възмездна сделка, извършено от единия съпруг без участието на другия, няма сила за този съпруг, ако третото лице е знаело или според обстоятелствата е могло да знае, че липсва съгласието на другия съпруг. При безвъзмездно разпореждане с обща движима вещ се прилага предходната алинея.
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот Мария » 23 Мар 2004, 20:57

Да имам договор с този на когото я продадох,но в КАТ ни вращат.При нотариуса нямяше проблем ,но как да се разправям в Кат показах им даже и декларацията с която декларира пред нотариус ,че не е женен.Благодаря ти Донна
Мария
 

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот donna2 » 23 Мар 2004, 21:02

аз си мисля че това не е работа на КАТ , за тия неща следи нотариуса ,но при него всичко е чисто след като има декларация че продавача е разведен ,той продавача да си носи отговорност ,идете в КАТ питайте ги на какво основание ви отказват смяна на талона и им прочетете чл.22 ал.4 от СК

да попитам да не би върху тая кола да е наложен запор от съдия изпълнител ,ако е така КАТ имат информация и ще откажат
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот donna2 » 23 Мар 2004, 21:04

а отказват защото ако се променят данните при една публична продан на автомобила трудно ще се издири , я проверете и тоя факт
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот clavdivs » 24 Мар 2004, 10:53

Мария каза:
"Купих си кола като стария собственик ми направи пълномощно с което мога и да я
продам ,заверихме нотариално..."

май май е използван мноооооого разпространения начин за "купуване" на МПС чрез пълномощно.

хахахахахахаххххх
продължавайте така браво!!!
другия път вместо 3 лева за заверка на пълномощното ще си платите 50-60 кинта за нотариалната заверка на подписите на договора и няма да имате проблеми от подобно естество.

Колеги давайте да премахнем тази изключително противна и създаваща проблеми /от всякакво естество/ практика за "купуване" на МПС с пълномощно
clavdivs
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 12 Мар 2004, 11:25

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот donna2 » 24 Мар 2004, 10:56

ВИЖ ПО-ГОРЕ ТЯ Е ПРОДАЛА КОЛАТА НА 3-ТО ЛИЦЕ И ДОГОВОРА СИ Е СЪВСЕМ ТОЧЕН
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот clavdivs » 24 Мар 2004, 10:59

говоря принципно ако искаш да създадем направо нова тема
clavdivs
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 12 Мар 2004, 11:25

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот clavdivs » 24 Мар 2004, 11:02

а пък, че от ПП-КАТ са педали е ясно
те си бичат по разни инструкцийки и др. подобни
В РДВР ПП-КАТ Варна по едно време шефа искаше договорите за покупко-продажбна на мотоциклети да с есключват пред него !!! за да може да се регистрират
clavdivs
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 12 Мар 2004, 11:25

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот 8873 » 24 Мар 2004, 11:08

Според мен цялата работа опира до това какво пише в пълномощното, с което Мария е продала колата. Какви са били точно правата и по него. Защото явно тя е купила "чрез пълномощно", но е продала с договор.
8873
 

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот donna2 » 24 Мар 2004, 11:31

Не е работа на кат да следи дали нотариуса си е свършил правилно работата /при все че не става въпрос за крадена кола / ,а за съвсем друго нещо ,КАТ не са брачно институция по въпроса си има законодателна разпоредба в СК
Смятам ,че ако върху автомобила не е наложен запор и КАТ се правят на радетели на семейното имущество Мария може да напише една жалба до началника на КАТ и да го попита защо отказват регистрация и да не би те да играят роля на пазител на имущество което е СИО ИМАЙТЕ ПРЕДВИД ЧЕ ТОЯ АВТОМОБИЛ МОЖЕ И ДА Е ЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ НА СЪПРУГА ТОГАВА КАТ ЩЕ УДОСТОВЕРЯВА И ТОЯ ФАКТ ТАКА ЛИ

МИСЛЯ ЧЕ ТОВА Е НЯКАКВА НЕДОМИСЛИЦА ОТ СТРАНА НА КАТ
В ТАКЪВ СЛУЧАЙ ГОСПОДА СЪПРУЗИ ОБРЪЩАЙТЕ СЕ КЪМ КАТ ТЕ ЩЕ ОПАЗЯТ ВАШЕТО ИМУЩЕСТВО /ТА БИЛО ТО САМО И ЕДНО МПС/
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот Мария » 24 Мар 2004, 12:08

Няма наложени запори Кат явно се заяждат.Днеска ще пробваме пак.Благодаря много на всички отзовали се да ми помогнат.
Мария
 

Re: Уж си купих кола а не е моя

Мнениеот Мария » 24 Мар 2004, 12:11

Няма наложени запори.Благодаря на всички които се отзоваха на помощ.Днеска пак ще пробваме в Кат
Мария
 

Hodi pri na4alnika na KAT napravo

Мнениеот nekoj » 24 Мар 2004, 12:39

Men taka me "raboteha" typacite na kanala i dejurnia oficer, 4e djipyt mi ne bil sashtia model, kakto e v talona.

Az mu zajavih, 4e talona e izdaden pak ot KAT, i ako te ne poznavat markite i modelite - da se izjasnjat, no az imam NOTARIALNO ZAVERENA SDELKA, koeto e garancia 4e e spazen zakona.

I kakto se 4udeha - taka izvednaj se opravi vsi4ko, i se okaza 4e modelyt bil sashtia, ama typaka se "obyrkal"...

Ne znam dokoga typacite shte otkazvat ustno - zashto ne se izdavat dokumenti, v koito e napisano ZA6TO se otkazva da se izvyrshi dadena usluga? I ti s toja dokument da si dirish pravata! Utre 4e kajat - "..a, ne sme otkazvali - koj e otkazal"

I takav slu4aj sym imal - prenabiti bili nomerata - otivam pri staria sobstvenik besen, onja oglejda kupeto. Vikam - kvo oglejdash kupeto, be - vij nomera! A on- ne be, gledam da ne si smenil kupeto i da si prenabil nomer... As si mislim 4e e on, on si misli 4e sym as ... Otivame u kat pak - i im kazvam - ne mi e problem - opravjajte se - ako e prenabit - dokajete, ako ne e - registrirajte.

A NAGLECYT mi kazva - "...ama koj vi e kazal 4e e prenabit - ne e"

Tia typaci oshte jivejat s todor jivkov
nekoj
 


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron