начало

3 години затвор за близнаците Динкови за ролята им в убийството в Цалапица 3 години затвор за близнаците Динкови за ролята им в убийството в Цалапица

Апартамент и НА

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Апартамент и НА

Мнениеот christopher » 19 Яну 2005, 17:46

Няма защо, нали за това сме колеги. От друга страна, понякога, в спора се ражда истината...Важното е да се запази добрия тон и професионалната дискусия.
Поздрави на всички от форума!
christopher
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Окт 2002, 13:27

Re: Апартамент и НА

Мнениеот 123 » 19 Яну 2005, 18:31

Скъпа Донна, тебе май само gega може да те открехне:)))
123
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот донна2 » 19 Яну 2005, 18:41

браво едно съдебво решение и източник на правото браво на двама ви , аз горе написах ,че един такъв акт подлежи на поправка ,ама защо вие си отговорете , в НА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се записват и ид части ,виж ,че съм ти пейснала и ЗС по нагоре ,а че разни некъдерници пишат НА във все възможен варианти и това е вярно .

За 123 като пишеш първо мисли с главата си
никъде не съм написала ,че е нищожен ,нищожното ти е мисленето явно
а що се отнася до коментара ти за гега той много ясно показа последно време ,че доста неща не знае .
донна2
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот донна2 » 19 Яну 2005, 18:49

123 ако не си виждал НА да взема да ти пратя образец ,че да видиш ,или се обърни към гегата той в един друг постинг писа доста фантастики ,но явно или има някой познат нотариус /до сега не ми е пратил името му въпреки ,че го исках/,или си дрътка колкото да се намира на приказки ,което е в негов стил ,но нещо не се е явявал явно учи изпълнителния процуес щото там горкия е зле
донна2
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот донна2 » 19 Яну 2005, 18:50

вие с гега с те на един акъл спор няма.......
донна2
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот 123 » 19 Яну 2005, 18:53

Скъпа, ако имаше ума на гега, нямаше да си по цяло ДЕНОНОЩИЕ из форумчето!!!
123
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот avukat » 19 Яну 2005, 22:21

Въпроса е много елементарен. Никой не може да прехвърли повече от колкото сам притежава. Така, че когато в документа за собственост на продавача са записани идеални части от общите части на сградата същите се записват и в онвият акт.
avukat
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот донна2 » 19 Яну 2005, 22:32

страшен ум няма що в момента би следвало да изучава изпълнителния процес ,както и материята свързана с незаконните строежи ,уверих се колко много не знае и то го е показвал не веднъж ,ти също 123
донна2
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот JLO » 20 Яну 2005, 01:49

Мерси на всички писали. Явно е най-добре да се впишат ид части в НА, а не послед да подлагаме Купувачите на поправки или съд тълкувания какво и защо са придобили ведно с апартамента. Въпроса беше, че фирми като Адрес и други, имат юристи но въпреки всичко , в техните предв дог-и не искат да пишат ид части- те не се продавали/ прехвърляли !

Поздрави за всички !

JLO
JLO
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот haha » 23 Яну 2005, 00:04

Abe ne vi li e sram!
haha
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот е » 24 Яну 2005, 17:41

Аз предполагам, че сте се подвели от обява или нещо подобно, която е искала да Ви каже, че обявената квадратура на апартамента е ...кв.м., без кв.м. на общите части. Но не може да купите жилище или каквото и да е без там да са отразени какъв процент от общите части имате , какъв процент от правото на строеж и какъв процент от земята (ако има такава). Става дума за етажна собственост или за някакъв вид съсобственост. И в нот. акт трябва да го пише. Иначе как ще минавате по стълбите? Как ще плащате ремонти на общи части - покрив, тръби и т.н.? Не става иначе.JLO написа:

> Как се продава апартамент? В смисъл - трябва ли винаги с % от
> общите части на блока и част от земята или пък може само
> апартамента с правото на стоеж?
> Или най-вече- предлагат ми за продажба само апартамента, без
> нищо от другото посочено горе !!!
> Какви са рисковете, плюсове и минуси на всеки 1 от тези
> варианти?
>
> Моля помогнете ми да разбера разликите !
>
> С уважение:
> JLO
е
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот 8178 » 24 Яну 2005, 18:00

вижте какво ще ви кажа, написаното до тук, имам превид четете 123 и christopher, е повече от ясно, ако имате някакви притеснения как ще си влизате в апартамента, като не са ви описани идеалните части и правото на строеж, може да ползвате и хеликоптер, ако може да си го позволите
8178
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот tvaltchev » 25 Яну 2005, 22:38

a, ako vi kaja, 4e ot Adres sym si patil i az li4no, Vie 6te mi povjarvate li :)
tvaltchev
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот tvaltchev » 25 Яну 2005, 22:39

az sym vijdal neverojatni N.A. - ve ...

(da me izvinjat Notariusite)
tvaltchev
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот tvaltchev » 25 Яну 2005, 22:40

Prosto, taka e v zakona (ZS)
tvaltchev
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот tvaltchev » 25 Яну 2005, 22:49

Navsjakyde ima greshki!
Trjabva li da gi povtarjame do bezkraj i da nauchim i sledvashtite na tjah?

Edni neshto ili se vyrshi po pravilata ili e jasno, 4e neshto se zaobikalja.

Kojto iska, da vyrshi tova, neka si poema otgovornostite.

JLO, uchi se ot Dobrite v profesijata..

A, trjabva da imash pone ochi, da gi razpoznaesh.донна2 написа:
tvaltchev
 

Re: Апартамент и НА

Мнениеот JLO » 02 Фев 2005, 02:20

Thanks !
vnimavaite s firma ADRES !
JLO
 

Предишна

Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron