начало

Без номинации за шеф на ВАС в първото заседание на ВСС след старта на процедурата Без номинации за шеф на ВАС в първото заседание на ВСС след старта на процедурата

zakupuvane na nedvizim imot ot 4uzdenetz

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


zakupuvane na nedvizim imot ot 4uzdenetz

Мнениеот Kiril Iliev » 09 Ное 2004, 05:29

zdraveite,
Makar i ne iurist 4eta va6ite forumi s golqmo lubopitstvo zastoto sudurzat mngogo interesni kazusi i razbira se opit ot praktikata koito moze da se otnese kum realniq zivot.
zatova imam vupros kum tezi koito zelaqt da mi otdelqt nqkolko minuti ot tzennoto im vreme.
Stava vapros za vazmoznostite 4uzdenetz da pridobie nedvizimo imustestvo na teritoriqta na Republika Bulgaria.kakvi pre4ki i trudnosti moze da srestne v zakona i ako ne moze da pridobie takova kakvi drugi na4ini ima.Ste otzenq vsqka informatziq koqto mi predostavite .
Predvaritelno blagodarq
Kiril Iliev
Kiril Iliev
 

Re: zakupuvane na nedvizim imot ot 4uzdenetz

Мнениеот Сара » 09 Ное 2004, 11:57

Чужденец може да закупи само къща, но не и земя. За да се избегне тази пречка, чужденците рагистрират в БГ търовско дружество, което е българско юридическо лице и като такова може да закупи земя.
Сара
 

Re: zakupuvane na nedvizim imot ot 4uzdenetz

Мнениеот Гери » 09 Ное 2004, 12:05

Може да придобие собствеността върху къщата, но не и върху земята, тъй като в КРБ изрично е предвидена забрана чужденец да стане собственик на земя. Разбира се ние юристите сме изобретателни и "заобикаляме" смело тази разпоредба, като регистрираме търговско дружество на чужденеца, дружеството закупува земя и вече лицето си инвестира по най-добрия за него начин.
Вмъквам - търговското дружество е местно, а не чуждестранно.

ПС. Трябва да знаете, че има и възможност чужденеца да се получи и разрешение за дългосрочно пребиваване на територията на РБ, ако дружеството му разкрие 10 работни места или направи инвестиция за над 250 000 щатски долара.

Късмет и успех!
Гери
 

Re: zakupuvane na nedvizim imot ot 4uzdenetz

Мнениеот Kiril Iliev » 10 Ное 2004, 02:02

Blagodarq za otgovorite vi ,tazi informatziq mi e mnogo polezna i ste se vazpolzvam ot neq.
Kiril Iliev
Kiril Iliev
 


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron