начало

3 години затвор за близнаците Динкови за ролята им в убийството в Цалапица 3 години затвор за близнаците Динкови за ролята им в убийството в Цалапица

Как да продам половин етаж

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да продам половин етаж

Мнениеот Люси » 26 Яну 2005, 13:49

Притежавам половин етаж от къща.Имам си нотариален акт.Мой роднина притежава другата половина от етажа.И той си има нотариален акт.Аз искам да продам моята собственост.Какво следва от тук нататък?Какъв е реда?Първо на роднината ли да го предложа за закупуване?А ако той не иска,как да постъпя ?
Много ще съм благодарна на Вашият отговор.
Люси
 

Re: Как да продам половин етаж

Мнениеот адв. » 26 Яну 2005, 14:08

Поднасям Ви уваженията си, но Ви трябва адвокат !
адв.
 

Re: Как да продам половин етаж

Мнениеот Гери » 26 Яну 2005, 14:12

ако сте в съсобственост съгласно чл.33 ЗС трябва да го предложите първо на другия съсобственик да закупи имота на цената на която мислите да го продавате и ако той откаже, едва тогава да го предложите на трето лице. Отказа на съсобственика се удостоверява с нотариално заверена декларация по чл.33 от ЗС. Ако обаче
не сте съсобственици, няма проблем да го продадете и без да го предлагате на съседа си!
Гери
 

Re: Как да продам половин етаж

Мнениеот si_di » 26 Яну 2005, 14:21

Ако в нотариалния ви акт пише, че притежавате една втора от сградата трябва да предложите на съседа. Ако пише, че сте собственик на един етуж и освен него притежавате съответния процент от общите части на сградата в условията на етажна собственост-няма нужда да го предлагате. Ако съседът не иска да го купи се заверява декларация за това. Но ако сте съсобственици трябва да му предложите да купи на тази цена, на която ще продавате. Ако предложите нещо друго и той откаже име право да иска разваляне на сделката след това.
si_di
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Май 2004, 13:15

Re: Как да продам половин етаж

Мнениеот гала » 26 Яну 2005, 14:29

Колега , целта на форума не е да си търсим клиенти и да изкарваме хонорари . Такива хорица имат нужда от помощ , нека бъдем по - добри , нищо не ни струва .
гала
 

за Гала

Мнениеот адв. » 26 Яну 2005, 17:44

Горко ми, ако трябва да си търся клиенти чрез форума !
С постинга си имах предвид, че за този, смея да кажа несложен казус, има елементарно решение и най-добрия вариант е да се занесат всички документи при някой колега, който би свършил работата бързо, точно и изрядно. Този казус не се нуждае от нашите "ако..., или..., при условие, че пише... "и т.н., а от погледа на специалист. Не мислите ли, че е по-добре да жертваш .... лв. за консултация, вместо да стигаш до всеизвестни истини по трудния начин ?
Когато ме боли зъб - отивам при зъболекар, а не го разпитвам как да се излекувам, защото знам , че няма да успея ... : )))))))))
адв.
 

Re: за Гала

Мнениеот гала » 26 Яну 2005, 17:58

Разбира се , че съм съгласна с Вас , не исках да Ви засягам . И аз много пъти се дразня и не виждам смисъл от консултации във форума , защото ние можем да си подскажем по нещо по между си , ама на тия хора трябва да се обясни всичко много подробно и това не е редно да , съгласна съм с Вас . Просто понякога ми се иска да ги улесним за по- елементаринте неща .
гала
 

Re: Как да продам половин етаж

Мнениеот Yordanka Dimitrova » 26 Яну 2005, 18:19

Люси написа:

> Притежавам половин етаж от къща.Имам си нотариален акт.Мой
> роднина притежава другата половина от етажа.И той си има
> нотариален акт.Аз искам да продам моята собственост.Какво
> следва от тук нататък?Какъв е реда?Първо на роднината ли да го
> предложа за закупуване?А ако той не иска,как да постъпя ?
> Много ще съм благодарна на Вашият отговор.
Yordanka Dimitrova
 

Re: Как да продам половин етаж

Мнениеот tany_ivanova1 » 26 Яну 2005, 21:16

а какво пише в нотариалния ти акт. какво притежаваш и в каква форма е . и аз имам нот.акт за един имот но сме в идеална съсобственост и не мога да продавам нищо докато другите не се съгласят .
tany_ivanova1
 

Re: Как да продам половин етаж

Мнениеот scribtor » 26 Яну 2005, 21:29

Тани, можеш, има си начин, не знам кой те е заблудил.
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Re: Как да продам половин етаж

Мнениеот Гери » 27 Яну 2005, 00:09

Ми щом са съсобственици и всеки притежава идеални части, как ще е възможно да продава без съгласието на другите съсобственици. Нарушава чл.33 от ЗС. Тук собствеността е "неясна" (примерно 1/3 от имота Х, коят точно 1/3 никой не знае, докато идеалната част не стане реална).
Гери
 

Re: Как да продам половин етаж

Мнениеот НИНА » 27 Яну 2005, 15:12

Аджеба и аз това не мога да разбера. И моята ситуация е сходна, но има и 1/2 ДС.
А тая 1/2 как се разпределя? 1/4 от моя 1/2 дял и 1/4 от другия 1/2 дял - никъде не пише и сега спорим - иззето е твоето, не е иззето моето!
НИНА
 


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


cron